Holiday Golden Resort, Łazy Holiday Golden Resort, Łazy
Holiday Golden Resort, Łazy
Tło bannera

Atrakcje okolicy miejsca warte uwagi

Termin pobytu
06
Lip 2022
07
Lip 2022
Liczba dorosłych
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Liczba dzieci
Bez dzieci
Liczba dzieci
+ 0 -
1 dziecko
-
0 lat
1 rok
2 lata
3 lata
4 lata
5 lat
6 lat
7 lat
8 lat
9 lat
2 dziecko
-
0 lat
1 rok
2 lata
3 lata
4 lata
5 lat
6 lat
7 lat
8 lat
9 lat
3 dziecko
-
0 lat
1 rok
2 lata
3 lata
4 lata
5 lat
6 lat
7 lat
8 lat
9 lat
4 dziecko
-
0 lat
1 rok
2 lata
3 lata
4 lata
5 lat
6 lat
7 lat
8 lat
9 lat
Kod promocyjny

Planujecie wycieczkę po okolicy? W pobliżu Łaz jest wiele miejsc wartych uwagi! Przedstawiamy Państwu te, które według nas są najciekawsze. Pojawiają się tutaj miejsca oferujące zajęcia dla aktywnych, miejsca pozwalające napawać się nam urokami przyrody oraz takie, które wydały nam się oryginalne. 

Przystań w Osiekach

Dla wielbicieli pieszych i rowerowych wycieczek polecamy wybrać się do pobliskich Osiek. Znajduje się tam przystań nad jeziorem Jamno. Magia tego miejsca jest odczuwalna najbardziej podczas zachodów słońca.

Ścieżki rowerowe

Okolica oferuje wiele szlaków rowerowych. W naszym obiekcie istnieje możliwość wypożyczenia roweru za dodatkową opłatą. Bez problemu wybierzesz się na wycieczkę na latarnię do Gąsek, czy też Koszalina. 

Wędkowanie

Na jeziorze Jamno można złowić wspaniałe okazy karasia, leszcza, troci, okonia, lina oraz węgorza. Amatorzy wędkowania mogą wykupić specjalne zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie na ul. Chrobrego 43 oraz na poczcie w Mielnie na ul. 1-go maja 5. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na dwie wędki na obszarze od jeziora Jamno do mostu przy Kanale Jamneńskim , oraz na rzece Strzeżenicy. Na stronie internetowej www.zpw.pl pod hasłem Zezwolenie Gospodarstwo Rybackie Mielno znajdą Państwo aktualne cenniki. Istnieje również możliwość wykupienia zezwolenia na połów ryb w morzu. Stawki oraz procedury wykupienia pozwolenia również znajdują się na stronie www.zpw.pl

Spływy kajakowe w Sianowie

Firma “Zimny Włodek” proponuje zorganizowanie 4-5-cio godzinnych spływów kajakowych rzeczkami: Grabową z Bagiennicą lub Unieść. Rzeczki te są czyste, nie należą do trudnych i płynąć nimi mogą osoby siedzące pierwszy raz w kajaku. Z ich perspektywy przyroda jest bardziej ciekawa i dzika. Na trasie organizowane jest ognisko. Spływy są doskonałą okazją spędzenia wolnego czasu w przypadku, gdy pogoda nie dopisuje lub leżenie na plaży się znudzi. Są one organizowane od połowy kwietnia do połowy października. Ze względu na duże zainteresowanie konieczne jest wcześniejsze rezerwowanie terminów.

Góra Chełmska

Blisko Koszalina wznosi się otoczona lasami Góra Chełmska (137 m n.p.m.). We wczesnym średniowieczu przy chramie na wzgórzu gromadzili się słowiańscy poganie, a gdy zwyciężyło chrześcijaństwo, do wzniesionej tam kaplicy przybywali pielgrzymi. W 1888 r. postawiono tu wieżę widokową, z której rozpościera się fantastyczna panorama. Znajduje się tam również sanktuarium. 

Arboretum w Karnieszewicach

Arboretum stanowi przede wszystkim doskonały obiekt edukacyjny- swoją wiedzę w zakresie dendrologii zdobywają tu nie tylko studenci kierunków ochrony środowiska (Politechnika Koszalińska) i biologii (Akademia Pomorska w Słupsku), ale również dzieci i młodzież z placówek oświatowych z całego regionu środkowopomorskiego. Arboretum wyposażone jest w wiatę edukacyjną, miejsce na ognisko oraz liczne miejsca odpoczynku.

Sieciemińskie Rosiczki

Rezerwat przyrody "Sieciemińskie Rosiczki", położony jest za miejscowością Przytok (drogowskaz w lewo poprowadzi na miejsce) na trasie Sianów – Ratajki – Polanów. Celem ochrony przyrody rezerwatu jest zachowanie torfowiska przejściowego z charakterystycznymi, rzadkimi i chronionymi gatunkami roślin - przede wszystkim czterema odmianami rosiczek. Torfowisko obecnie należy do najciekawszych florystycznie obiektów na terenie Nadleśnictwa Karnieszewice, a ze względu na swoje położenie, walory przyrodnicze i malowniczość jest wykorzystywany do edukacji i dydaktyki. Na terenie rezerwatu utworzono kładkę wraz z platformą widokową oraz tablice edukacyjne. Spośród roślin naczyniowych objętych ochroną prawną na terenie rezerwatu występują : turzyca bagienna, rosiczka długolistna, rosiczka pośrednia, rosiczka okrągłolistna, rosiczka owalna, bagno zwyczajne, bagnica torfowa, pływacz zaniedbany, pływacz drobny, grzybień północny.

Papugarnia w Koszalinie

Papugarnia to miejsce, w którym papugi latają swobodnie. Spotkasz tam wiele gatunków egzotycznych ptaków, które będziesz mógł obejrzeć z bliska. Ich papugarniowy team chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące papug. Dowiesz się gdzie żyją, co jedzą i co lubią. Z myślą o najmłodszych zwiedzających jak i o osobach, które potrzebują więcej czasu na oswojenie się z papugami przygotowali oni miejsce, w którym można oglądać papugi przez szybę.

Zagroda Jamneńska

Zagroda jest przykładem typowej dla Jamna architektury XIX w. Na jej terenie znajduje się zrekonstruowana kmieca chałupa, w której przedstawione są najbardziej charakterystyczne wytwory kultury materialnej dawnych jamneńczyków. Natomiast w nowoczesnej stodole odbywają się warsztaty, spotkania oraz różnorodne imprezy kulturalne. Tu również mieści się biuro Działu Etnografii Muzeum w Koszalinie.

Latarnia w Gąskach

Latarnia w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra. Jest ona udostępniona do zwiedzania. Na jej szczyt prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. Latarnia jest usytuowana w centrum wsi, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Latarnia została wpisana do rejestru zabytków. W naszej ofercie, za dodatkową opłatą istnieje możliwość zorganizowania wycieczki na latarnię sławetnym ogórkiem.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Ogrody Hortulus Spectabilis to przyjazny rodzinie z dziećmi, kompleks parkowo-ogrodowy o powierzchni 8 ha, docelowo projektowany na 35 ha. Główną atrakcją ogrodu jest największy na świecie labirynt grabowy i znajdująca się w jego sercu 20 m wieża widokowa. Z wieży podziwiać można otaczające labirynt ogrody m.in.: Ogród 4 pory roku, Ogrody New Design, Rabaty Bylinowe, Rosaria czy Partery bukszpanowe. Przy obu ogrodach znajdują się Ceffebary, sklepy z pamiątkami, bezpłatne parkingi i toalety.

Wesołe Miasteczko w Mielnie

Mieleńskie Wesołe Miasteczko powstało 50 lat temu. Stworzyły je dwie osoby z pasją i wizją, Łucja i Władysław Śliwińscy. Obecnie wesołe miasteczko posiada 12 głównych atrakcji i każdego roku stara się dostarczać odwiedzającym niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Dzieci, młodzież i dorośli - każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje atrakcji dla osób uzależnionych od adrenaliny.

Port Morski w Darłowie

Rejsy wycieczkowe odbywają się statkami po redzie z portu w Darłówku Wschodnim (w tym stylizowanej na wzór Łodzi Wikingów). Standardowy rejs wycieczkowy trwa około 40 minut. Na statku znajduję się piracka strefa z barem, a na pokładzie przygrywa klimatyczna szantowa muzyka. Można również nabyć pamiątkowy certyfikat świadczący o odbytej przygodzie morskiej w Darłowie. Bilety można nabyć bezpośrednio w porcie przy nabrzeżu w Darłówku Wschodnim przy rozsuwanym moście.

Park Książąt Pomorskich w Koszalinie

Na terenie całego parku znajdują się liczne ławeczki, dwa mostki, część murów obronnych, budynek kina. Obecnie park służy mieszkańcom Koszalina do odpoczynku i spacerów na świeżym powietrzu. W okresie letnim melomanii mogą zaś w okolicach fontanny słuchać koncertów muzycznych w wykonaniu muzyków z Filharmonii Koszalińskiej. Koszaliński park im. Książąt Pomorskich jest dobrze zagospodarowany, a jego walory krajobrazowe, bogactwo roślin, położenie w centrum miasta i sąsiedztwo obiektów użyteczności publicznej (np. amfiteatr, dom kultury itp.) sprawiają, że jest on chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. 

Parki linowe w Koszalinie

Przy ulicy rolnej w Koszalinie znajdują się dwa parki linowe. W pięknym lesie na Górze Chełmskiej znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń. Park linowy to niepowtarzalny sposób na spędzanie wolnego czasu, którego bazą jest pokonywanie przeszkód rozwieszonych między drzewami. Uczestnicy samodzielnie pokonują przygotowaną trasę. Stopień trudności poszczególnych odcinków jest zróżnicowany.

Rejs Koszałkiem

Tramwaj wodny "Koszałek" odpływa z przystani nad jeziorem Jamno położonej przy ul. Promowej, na osiedlu Jamno, w północnej części miasta Koszalin. Rejs "Koszałkiem" dostarcza niezapomnianych wrażeń ze względu na wyjątkowe walory widokowe. Duże wrażenie robi ogrom jeziora Jamno, które zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni. Godne uwagi są też otaczające nas walory widokowe, zwłaszcza wzdłuż mierzei, skąd roztacza się rozległa i malownicza panorama jeziora, zamknięta doskonale widocznymi, północnymi osiedlami mieszkaniowymi w Koszalinie, masywem Góry Chełmskiej z widoczną wieżą widokową oraz Osiekami z wieżą gotyckiego kościoła.

Wake Park w Koszalinie

Zalew „Wodna Dolina” na terenie Koszalina został wybrany jako idealne miejsce do utworzenia centrum rekreacji i sportu, w tym wyciągu do nart wodnych i wakeboardingu. Wyciąg znajduje się w Koszalinie na Zalewie „Wodna Dolina” przy ul. Sybiraków (koło Centrum Handlowego Atrium). Wakepark powstał w 2014 roku. Sercem spotu jest dwu słupowy wyciąg marki Primus wraz z wyposażeniem dodatkowym, które sprawia że możesz tu miło spędzać czas.

Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim

Na terenie osady znajdują się charakterystyczne budowle drewniane, takie jak dom Bilbo Bagginsa czy wieża widokowa elfów. Oferta wioski Hobbitów skierowana jest do indywidualnych gości oraz do grup zorganizowanych, głównie młodzieży szkolnej. Dla nich przygotowane są gry terenowe związane tematycznie ze światem z książek Tolkiena, warsztaty rzemieślnicze, podczas których uczestnicy poznają tajniki powstawania m.in. wełny, przędzenia i filcowania.

Park Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie

Park Rozrywki Dziki Zachód to największy tego typu obiekt w województwie zachodniopomorskim! W sezonie letnim codziennie czekają na Was niespodzianki. Razem z nimi nauczycie się tańca kowbojskiego, będziecie podziwiać kaskaderów i uczestniczyć w… napadzie na bank. Na terenie obiektu znajduje się również wioska indiańska, mini zoo, motopark oraz western city.

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu to wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Tylko tutaj można spotkać najlepiej odwzorowane, woskowe figury ludzi, którzy zapisali się w kinowej, politycznej i sportowej historii ludzkości. Do tego bajkowe i piękne prezentacje dla dzieci. Tutaj zrobicie ciekawe i zabawne zdjęcia wśród znanych postaci w magicznym miejscu.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu istnieje od 1963 r. i jest bardzo ciekawym miejscem szczególnie dla młodych chłopców.Na wystawie Dzieje oręża polskiego prezentowane są zbiory militariów od średniowiecza do czasów obecnych. Z czasów współczesnych najciekawsze są zbiory z II wojny światowej, wśród nich słynna maszyna szyfrująca "Enigma". Muzealnicy prezentują broń, mundury, sprzęty wojskowe, a nawet przedmioty osobiste należące do żołnierzy. W jednej z sal muzeum zgromadzono znaleziska z ostatnich lat. Są nimi wraki samolotów wydobyte przez płetwonurków.

mobile nav bg
Strona główna
Zobacz na mapie

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Holiday Golden Resort S.A., Piwonii 41 , Nowe Bielice, 76-039, Biesiekierz Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane